Hrací města

OSTRAVA – statutární město ČR


Ostrava je převážně průmyslové statutární město na rozhraní Moravy a Slezska na severovýchodě České republiky, poblíž hranice s Polskem. Ostrava leží na soutoku Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice. Díky umístění v Moravské bráně má Ostrava příjemné klima, které svědčí řadě druhů fauny a flóry typických pro střední Evropu. Město o rozloze 214 km² tvoří celkem 23 městských obvodů, ve kterých žije 309 tisíc obyvatel. Ostrava, sídlo krajského úřadu Moravskoslezského kraje i okresu Ostrava-město, je tak třetím největším městem Česka.

 .

 .

Počet obyvatel: 309 000

 Oficiální stránky:
Česky:  http://www.ostrava.cz
English: http://www.ostrava-city.cz/iw/

(Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ostrava)


PRAHA - hlavní město ČR

Praha je hlavní a současně největší město České republiky, historická metropole Čech. Leží ve středu Čech na řece Vltavě, uvnitř Středočeského kraje, jehož je správním centrem. Je sídlem velké části státních institucí a množství dalších organizací a firem. Do dnešní podoby se vyvíjela jedenáct století. V současnosti se rozkládá na území 496 čtverečních kilometrů a má 1 186 618 obyvatel (údaj ČSÚ k 30. září 2006). Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.

Počet obyvatel: 1 200 000

Oficiální stránky:
Praha - Informační server pražské radnice: http://www.praha-mesto.cz/
Pražská informační služba:                          http://www.pis.cz/

(Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Praha)Sobota, 07 červen 2008 Tisk E-mail
Organizátoři MS 2008 prezentovali florbalový šampionát v Ostravě

Florbalové mistrovství světa, které se v prosinci uskuteční v České republice, se těší nebývalému zájmu médií. Přesvědčili se o tom účastnici tiskové konference v Ostravě. Na otázky novinářů po Praze i ve druhém pořadatelském městě odpovídali prezident České florbalové unie Filip Šuman, členové organizačního štábu Jan Jirovský, Rolf Franke a Petr Seďa, český reprezentant a mistr Švýcarska v jedné osobě Tomáš Sladký a v neposlední řadě náměstek ostravského primátora Mgr. Lubomír Pospíšil.

Celý článek...
 
Pátek, 16 listopad 2007 Tisk E-mail
MS získalo záštitu pořádajících měst
Jak velký význam má pro  Prahu a Ostravu MS florbalistů v roce 2008, vyjádřili jejich zástupci v minulých dnech, kdy se pro šampionát podařilo oficiálně získat záštitu obou primátorů těchto měst. Díky čemu tento mezinárodní podnik získal tak významnou podporu a jak je na něj oficiálně pohlíženo přiblížili v krátkém rozhovoru nejprve náměstkyně pražského primátora pro oblast školství a volného času, pani inženýrka Marie Kousalíková a poté náměstek ostravského primátora pro kulturu, sport a volnočasové aktivity Lubomír Pospíšil. Celý článek...
 
Středa, 08 srpen 2007 Tisk E-mail
Kdy na šampionát?
Do středy v Ostravě, od pátku v Praze. Tak by se dalo stručně charakterizovat MS 2008 vzhledem k místům, kde se budou odehrávat jednotlivá utkání A i B divize 7. Mistrovství světa mužů. Celý článek...