MS 2008

Čtvrtek, 07 únor 2008 Tisk E-mail
Češi na úvod MS s Ruskem
Před několika málo dny dal organizační štáb šampionátu k dispozici dlouho očekávaný rozpis utkání. Deset měsíců před samotnou akcí je tak jasné, že český výběr zahájí své vystoupení v ČEZ Aréně v sobotu 6. prosince proti týmu Ruska.

Česko vs Rusko, MS 2006 (autor: O. Klíma)Hned v neděli se Češi ostravskému publiku představí znovu, tentokrát se soupeřem nejtěžšího kalibru, úřadujícími mistry světa Švédy. Pondělí má pak český tým vyhrazený na odpočinek, aby v úterý svedl zřejmě rozhodující bitvu o semifinále s nevyzpytatelnými Lotyši. Posledním zápasem Čechů v základní skupině bude středeční duel s Itálií. Ve druhé skupině divize A bude jedno z nejzajímavější utkání na pořadu dne v úterý, kdy změří síly Finsko se Švýcarskem.

Důležitým dnem v rozpisu utkání je také čtvrtek 11. prosince, který je vyhrazen na přesun všech týmů i organizátorů z Ostravy do Prahy, kde bude turnaj pokračovat. V pátek nabídne pouze zápasy divize B, od soboty se znovu zapojí i týmy divize A. Florbalovou premiéru si díky nim odbude nejmodernější sportovní hala v Evropě – Sazka Arena, která bude hostit závěrečné boje o medaile a umístění.

Celý rozpis utkání naleznete zde. Časy začátků utkání jsou prozatím stanoveny předběžně a budou upraveny podle požadavků České televize.