MS 2008

Středa, 27 únor 2008 Tisk E-mail
Prodej vstupenek na MS 2008 zahájen
Ve středu 27. února 2008 byl v České republice odstartován prodej vstupenek na prosincové MS florbalistů 2008, které se uskuteční od 6. do 14.12. v Ostravě a v Praze. Na terminálech společnosti Sazky se v první vlně začaly prodávat vstupenky na závěrečné dva finálové dny do Sazka Areny, v závěru března se rozjede i prodej vstupenek na základní část MS 2008 v Ostravě.

V některých konkrétních zemích (Švýcarsko, Finsko, Švédsko a Německo) jsou již uzavřeny dohody s oficiálními partnery (federace či cestovní kanceláře), kteří budou nabízet možnost cesty na MS přímo v jednotlivých zemích. V případě zájmu federací či cestovních kanceláří je samozřejmě organizační výbor MS 2008 připraven spolupracovat i s dalšími zájemci.

Detaily k prodeji vstupenek je možné nalézt na internetové adrese www.sazkaticket.cz. Pro zahraniční návštěvníky ze zemí, kde nefunguje oficiální partner florbalového MS 2008, vede nejjednodušší cesta k získání vstupenek do pražské Sazka Areny přes e-mailovou objednávku na adrese Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Ze všech zemí mohou fanoušci samozřejmě zakoupit samostatně pouze vstupenky. Limit na jednu objednávku ze zemí, kde nyní fungují oficíální partneři, nabízející možnost cesty na MS (Švýcarsko, Finsko, Švédsko), je 5 objednaných vstupenek na každý hrací den. Během celého MS jsou vždy vydávány vstupenky, které jsou platné celý den pro všechny utkání v dané hale.

Celková kapacita Sazka Areny na florbalovém MS 2008 bude okolo 17.500 míst. Zhruba 3 000 vstupenek patří trvalým nájemcům Skyboxů a klubových sedaček. Poté dalších cca 3 000 míst obsadí novináři, týmy, které se ještě budou účastnit turnaje, hosté, nebo sedadla nebudou k dispozici, protože je zaberou komentátorská stanoviště, kamery ČT atd. Vzhledem ke kapacitě haly se organizátoři pokusí o překonání světového rekordu v návštěvnosti, jenž dosud drží finále z roku 1996 ze švédského Globenu, které navštívilo 15.106 diváků.

Ze zahraniční se předpokládá zájem zhruba 4-5 tisíc fanoušků. Další detaily o vstupenkách včetně přehledu spolupracujících partnerů najdete na www.wfc2008.cz.