TEAM 2008

Středa, 05 březen 2008 Tisk E-mail
Ivan Trojan patronem reprezentace
Oblíbený český herec a zároveň velký sportovec Ivan Trojan, který před několika dny získal prestižní filmové ocenění Český lev za svůj herecký výkon ve filmu Václav, se ujal další nelehké úlohy. Stal se oficiálním patronem české florbalové reprezentace. S prosbou za ním přišel hlavní kouč národního týmu Zdeněk Skružný na tiskové konferenci k MS.

Ivan Trojan Ivan Trojan je kapitánem týmu celebrit Real Top Praha, který se podílí na propagaci florbalu a mistrovství světa. Společně se svými kolegy (např. Davidem Suchařípou, Zbyňkěm Drdou a Petrem Vondráčkem) se zúčastnil tiskové konference v O2 aréně, kde vyjádřil velký obdiv florbalu a především profesionalitě, se kterou je nadcházející šampionát připravován.

Poté jej český kouč Zdeněk Skružný požádal, zda by se stal patronem jeho týmu. „Během našeho stříbrného mistrovství světa v roce 2004 jsme si pořád dokola pouštěli film Samotáři, a tak nás napadlo, jestli bychom vás mohli požádat o spolupráci při nadcházejícím domácím šampionátu,“ vysvětlil důvod, proč volba padla právě na Ivana Trojana, který právě v Samotářích ztvárnil jednoho z hlavních hrdinů.

Ten tuto nabídku, jejíž součástí byl i originální dres české reprezentace, přijal se slovy, že si není jist, zdá zná tolik historek jako Mirek Donutil, ale že se toho ujme rád. Premiérově si pak florbal po boku svých spoluhráčů z Real Top Praha zahrál hned ten samý den odpoledne v exhibičním utkání proti zástupcům českých médií.