MS 2008

Neděle, 06 duben 2008 Tisk E-mail
MS divize "C" hostí Bratislava
Za dvacet dní začne ve slovenské metropoli tuhý boj o mezinárodní úspěch a zlaté medaile. Naši východní sousedé hostí mistrovství světa mužů divize C, kterého se po odřeknutí Argentiny zúčastní devět zemí. Celosvětový zájem o florbal budou kromě domácích Slováků reprezentovat i hráči Kanady, Austrálie, Lichtenštejnska, Francie, Gruzie, Španělska, Srbska a Koreje.

WFC Division C - Slovakia Po předchozím šampionátu v roce 2006 ve Španělsku, kde startovalo pouze šest celků, se letos prestižní turnaj stěhuje na Slovensko a stává se předkrmem prosincového klání v České republice. Od 21. do 27.dubna se v Bratislavě odehraje celkem dvaadvacet utkání. Všechna budou probíhat ve sportovní hale Mladost, která má kapacitu 500 sedících diváků.

Bez zajímavosti pro české florbalové příznivce není ani fakt, že MS budou rozhodovat hned dva páry našich rozhodčích. Stejně jako do na ženský turnaj do Dánska v květnu 2007, byli i tentokrát mezinárodní federací IFF nominování bratři Bartoškové a Petr Černý s Jiřím Janouškem. Kompletní soupisku rozhodčích doplní holandský pár Kruseman – Hoogwout a norský pár Kristoffersen – Olsen. Další zajímavé informace naleznete na webových stránkách www.wfc2008.sk.