MS 2008

Neděle, 20 duben 2008 Tisk E-mail
Florbalová mládež hraje o lístky na finále MS 2008
Poměřit síly ve svém oblíbeném sportu s ostatními školami a zároveň mít šanci vyhrát vstupenky na finálový den prosincového florbalového MS 2008 v pražské O2 areně - to vše nabízí českým školákům blížící se celostátní florbalová soutěž pro žáky 5. a nižších tříd základních škol Jaga Oxygen Cup 2008, který bude od dubna až do prosince jednou z podpůrných propagačních akcí florbalového MS 2008 v Ostravě a Praze.

Celostátní florbalovou soutěž pro žáky 5. a nižších tříd základních škol Jaga Oxygen Cup 2008 vyhlásila Česká florbalová unie v kategorii chlapců i dívek. Pro tuto věkovou skupinu není v běžném kalendáři školních sportovních akcí žádná podobná florbalová soutěž na celostátní úrovni organizována. Jaga Oxygen Cup 2008 bude probíhat od března do listopadu 2008. Na nejúspěšnější týmy z úvodního - okresního kola (budou hrána v průběhu dubna a května 2008), čeká kolo krajské (říjen 2008), jeho vítězové se pak setkají na dvou zemských finále (2. polovina listopadu 2008).

Vítězové zemských finále v obou kategoriích se následně utkají o titul nejlepší školy v České republice v neděli 14.12. 2008 přímo v pražské O2 Areně (bývalé Sazka Areně) během finálového dne Mistrovství světa mužů ve florbale. Jaga Oxygen Cup 2008 chce kromě možnosti porovnat florbalové dovednosti se svými vrstevníky také nabídnout všem účastníkům skvělé sportovní zážitky v odvětví, které je pro školní děti stále populárnější.

Hlavní cenou turnaje jsou vstupenky na finálový den Mistrovství světa ve florbale 14. prosince 2008 v Praze, které obdrží všichni členové vítězných družstev zemského finále. Na všechny postupující do superfinále navíc čekají ceny v podobě sady dresů od společnosti Legea. Jako poděkování dále každý vedoucí přihlášeného týmu automaticky získává vstupenku na Mistrovství světa ve florbale 2008 a také slevovou kartu na nákup florbalového vybavení značky Zone.

Zájemci o účast na Jaga Oxygen Cupu 2008 mohou nejpozději do 7.dubna 2008 přihlásit tým, který bude školu reprezentovat v první fázi turnaje, okresním kole. Účast týmu na Jaga Oxygen Cupu 2008 lze zaregistrovat vyplněním jednoduchého formuláře na webových stránkách turnaje  www.jagaoxygencup.cz, kde též naleznete spoustu dalších užitečných informací a kontaktů.

Společným jmenovatelem zdraví je čerstvý vzduch a sport. Proto společnost JAGA nabízí dětem základních škol možnost sportovního vyžití a možnost dýchat během pobytu ve škole čistý vzduch bez CO2. A díky tomu, že Jaga Oxygen šetří energii a "vedlejším produktem" je čistší a zdravější životní prostředí, tak právě symbióza těchto atributů vedla k organizaci této sportovní události.