MS 2008

Sobota, 03 květen 2008 Tisk E-mail
Rekordní výhry v Itálii
Dva duely sehráli v rámci mezinárodního termínu čeští reprezentanti v italském Bolzanu. Proti domácímu výběru hýřili útočnou aktivitou a dokázali nastřílet třiadvacet branek. Slabší chvilku si oba dny vybrali ve druhé třetině. Jinak si český výběr nemá po víkendu v Itálii nač stěžovat. 

ImageV sobotu odehrál náš celek atraktivní partii, ve které se dařilo zejména obnovenému triu bratří Kožušníků s Radimem Cepkem. Právě český kapitán se stejně jako Martin Richter podílel na české výhře dvěma góly. Prosadit se dokázali i nováčci v reprezentačním týmu mužů, vicemistři světa v juniorské kategorii. Adam Štegl zvyšoval na 9:2 a Daniel Šebek si připsal asistenci za střelu, kterou do brány usměrnil Fridrich.

Druhé utkání patřilo českým extraligovým mistrům. Tatranský útok Richter – Fridrich – Jedlička si připsal osm přesných zásahů. Zejména čtyřgólového střelce Michala Jedličku může povedený výkon těšit, protože dosud se v reprezentaci trápil a své místo rozhodně nemá jisté. Celý zápas měl opět jednoznačný průběh, vždyť i tentokrát nastříleli Češi v první dvacetiminutovce šest branek. Italové se zmohli jen na jediný čestný úspěch po šťastném odrazu balónku.

Image26.04.2008 Bolzano
Itálie - Česko 2:11 (1:6,0:1,1:4)
branky ČR: Cepek 2, Richter 2, Kožušník Pa., Sladký, Garčar, Soukup Ma., Štegl, Kožušník Pe., Fridrich
sestava:
Rytych
Slaný, Štegl - Pavel Kožušník, Cepek, Petr Kožušník
Garčar, Ryneš - Jedlička, Fridrich, Koňařík
Jakůbek, Brus - Richter, Sladký, Marek Soukup


27.04.2008 Bolzano
Itálie - ČR 1:12 (0:6,0:3,1:3)
branky ČR: Jedlička 4, Richter 3, Kožušník Pa. 2, Kožušník Pe., Fridrich, Fojta
sestava:
Koráb
Slaný, Štegl - Petr Kožušník, Cepek, Pavel Kožušník
Garčar, Hrubý - Jedlička, Fridrich, Richter
Jakůbek, Brus - Šebek, Sladký, Fojta