MS 2008

Úterý, 22 červenec 2008 Tisk E-mail
Soutěž k MS 2008 na Prague Games ovlinil reprezentační kapitán
Stovky účastníků mládežnického florbalového turnaje Prague Games 2008 se kromě sportovního zápolení rovněž zapojily do vědomostní soutěže s tématikou světových florbalových šampionátů, kterou pro ně připravili organizátoři prosincového florbalového MS 2008 mužů v České republice. Zatímco na většinu z pěti soutěžních otázek odpovídali hráči a hráčky shodně správně, hlavním sítem, které rozdělilo účastníky na úspěšné a neúspěšné, byla otázka na kapitána české reprezentace na stříbrném MS 2004 ve Švýcarsku.

 

Bez jediné chybičky uspěli soutěžící na první otázce ohledně návštěvnického rekordu na MS florbalistů, kde správně uvedli, že to bylo 15 106 diváků na finále premiérového MS 1996 ve švédském Globenu.

1. Dosud největší návštěva na zápase florbalového MS je:
a) 11 428 diváků
b) 15 106 diváků
c) 16 400 diváků

Stejně stoprocentní úspěšnost správných odpovědí byla i na otázce číslo 2 - stříbrná medaile z MS 2004 ve Švýcarsku se jako dosud největší úspěch českého florbalu určitě nesmazatelně vryla do paměti soutěžících.

2. Zatím nejlepší umístění české reprezentace mužů na MS je:
a) 2. místo
b) 3. místo
c) 4. místo

První otázkou, u které bylo sice minimálně, přesto několik špatných odpovědí, byla trojka. Většina florbalových fandů ale dobře ví, že dosud jediným a tudíž šestinásobným mistrem světa florbalistů je suverénní Švédsko.

3. Florbalisté Švédska vyhráli MS mužů:
a) 4x
b) 5x
c) 6x

Druhý největší počet chyb přinesla čtvrtá otázka. Že bylo finále posledního MS 2006 ve švédském Globenu mezi Finskem a Švédském hodně vyrovanané, věděli sice všichni odpovídající, na skutečnost, že o výhře 7:6 rozhodl domácí tým až v prodloužení při přesilové hře už ale pár respondentů zapomnělo a tudíž vypadli ze hry.

4. Přesný výsledek finále MS mužů 2006 Švédsko - Finsko byl:
a) 6:5 na nájezdy
b) 7:6
c) 7:6 po prodloužení

Nejtěžším oříškem byla ale jednoznačně otázka závěrečná, na níž ztroskotali téměř všichni soutěžící! Kapitánem české reprezentace na MS 2004 ve Švýcarsku totiž nebyl ani Daniel Folta ani Radim Cepek, ale pohár vicemistrů světa jako první nad hlavu zdvihl Tomáš Trnavský!

5. Kapitánem české reprezentace na MS 2004 ve Švýcarsku byl:
a) Daniel Folta
b) Tomáš Trnavský
c) Radim Cepek

Do závěrečného slosování o 5 hodnotných cen tedy nakonec postoupilo pouze 19 majitelů správně vyplněných soutěžních kupónů. Jména vylosovaných vítězů, kteří se mohou těšit na týdenní permanentku na všechna utkání základní části florbalového MS 2008 zdarma, uvádíme níže v abecedním pořadí.

JAROSLAV HOLÝ
RADKA KOULOVÁ
DITA RICHTEROVÁ
MICHAL SLABIHOUDEK
ONDŘEJ ŠPÁLA


Všem pěti vítězům gratulujeme a v nejbližších dnech je kontaktujeme s podrobnostmi o předání výhry!