MS 2008

Pondělí, 04 srpen 2008 Tisk E-mail
Finálový den láká
Necelý půlrok před MS 2008 už je prodáno přes 12 tisíc vstupenek a zejména finálový den je velkým lákadlem. Pokud si nechcete nechat ujít setkání nejlepších světových flotbalistů, budete si muset pospíšit.

"Díky obrovské kapacitě haly je vstupenek stále dost, nicméně čím dříve si kdo vstupenky koupí, tím lepší místa získá," říká k finálovému dni v Praze šéf organizačního štábu Filip Šuman.

Zájem o české florbalové mistrovství stále roste. A to jak u nás, tak v zahraničí. Oficiální zájezdy na mistrovství světa v České republice jsou nabízeny v sedmi zemích. Pro tyto zájezdy je na každý den pražské části MS rezervováno asi 4000 míst, několik set lístků je vyblokováno také na zápasy základních skupin, které se budou hrát v Ostravě.

Další zahraniční fanoušci si lístky kupují sami přes portál Sazkaticket.cz. Podle slov Filipa Šumana se nemusíme bát, že by vstupenky pro cestovní kanceláře nakonec propadly a v hale zůstala volná místa, jako se to dříve stávalo. "Poučili jsme se ze zkušeností minulých organizátorů MS, u kterých měly cestovní kanceláře zamluveno ještě více vstupenek a navíc měly možnost neprodané vstupenky vrátit až těsně před šampionátem. U nás budou muset cestovní kanceláře případné neprodané vstupenky vrátit minimálně 2 měsíce před turnajem, ale dle jejich průběžných zpráv je možné, že téměř žádné vstupenky vracet nebudou."

Pokud chcete 14. prosince strávit nedělní odpoledne ve společnosti těch nejlepších florbalistů světa, neměli byste nákup lístků nechávat na poslední chvíli. Organizátoři sami sází zejména na předprodej a oproti florbalovým zvyklostem doufají, že fanoušci si lístky zajistí s dostatečným předstihem. "Myslím, že na základní skupiny určitě budou lístky k dispozici i těsně před turnajem. Propagace je ale postavena tak, abychom přiměli fanoušky si koupit vstupenky co nejdříve, i když to zatím na florbal není obvyklé. Mistrovství světa je však naprosto výjimečná akce a navíc všichni chtějí být součástí boje o diváckou medaili - tedy dostat se mezi tři největší návštěvy na florbalovém MS v historii," potvrzuje Filip Šuman.