MS 2008

Pondělí, 08 září 2008 Tisk E-mail
Evropský pohár ve Švýcarsku zná všechny účastníky
Florbalové mistrovství světa mužů 2008 není letos na podzim jedinou florbalovou akcí s mezinárodním dosahem. Kromě přátelských utkání v rámci přípravy jednotlivých národních celků, se také druhý  říjnový týden uskuteční Evropský pohár, tedy setkání mistrů evropských zemí, kteří se utkají o titul evropského šampióna.

Letos se díky velkým změnám v kalendáři mezinárodní florbalové federace IFF koná podobný turnaj už podruhé. Poprvé se uskutečnil v lednu 2008 a účastnili se jej mistři jednotlivých zemí za rok 2007. Podruhé se bude konat, jak již bylo zmíněno výše, v říjnu a to ve Švýcarsku. Jeho účastníky budou vítězové ligových soutěží za rok 2008 a od této chvíle se jejich klání vždy odehraje hned na úvod nové sezóny.

Švýcaři si za pořadatelské město vybrali Winterthur, florbalovou baštu nedaleko Curychu. V místní Eulachhallen, která pod jednou střechou nabízí hned tří hrací plochy, se bude hrát najednou turnaj žen i mužů.

A na koho se mohou fanoušci těšit? Mezi ženami budou určitě mezi favority patřit domácí UHC Dietlikon, švédské IKSU a Balrog IK. Pozadu by nechtěl zůstat ani finský tým SC Classic a prodrat se znovu mezi nejlepší bude i cílem českých mistryň z HFK Děkanka. Osmičku doplní houževnaté lotyšské Rubene, dánský FC Outlaws a norská Holmlia SK.

Mužskou část turnaje ozdobí výkony švédských rivalů z Wraberg IC a AIK, dosáhnout na medaile budou chtít i finští SSV Helsinky a Tapanilan Ëra. Toužit po obhajobě titulu v domácím prostředí z roku 2005 bude Wiler-Ersigen a zopakovat semifinálovou účast bude cíl i pro český Tatran Střešovice. Mezi osm nejlepších se kvalifikovali i norský Sarpsborg IBK a lotyšský Latvijas Avize.

Jak se se změnou a mnohem dřívějším vrcholem letošní sezóny všechny celky vyrovnaly bude jasné už 12. října.

Podrobné informace o vstupenkách, hracích časech i týmech naleznete na adrese www.efc2008.ch.