MS 2008

Úterý, 09 září 2008 Tisk E-mail
V Ostravě proběhla tisková konference
Skutečnost, že se světový šampionát florbalistů nezadržitelně blíží, připomněla čtvrteční tisková konference v ostravském hotelu Atom. Pro novináře byly připraveny především aktuální informace týkající se stavu příprav mistrovství světa, výběru dobrovolníků nebo přípravy českého reprezentačního týmu.

Tři měsíce před startem mistrovství světa musí být prakticky jasno o na minuty přesném programu každého týmu. „Finalizují se například tréninky účastníků. Samozřejmě denní program nám naplňuje také oblast propagace. Šampionát je připravován více jak dva roky a teď nám finišuje období, kdy by právě propagace měla vrcholit. Těší nás, že i média sama mají o mistrovství světa obrovský zájem. Florbalový fanoušek se zkrátka v nadcházejících dnech bude s vrcholnou akcí setkávat čím dál častěji,“ uvedl prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Jak se také novináři dozvěděli, finišuje výběr dobrovolníků, kteří se na pořádání budou podílet. „Když jsme spočítali organizační strukturu, budeme podle katastrofického scénáře potřebovat na 350 organizátorů. Z nich 310 až 320 bude opravdu dobrovolníků,“ vypočítal člen organizačního výboru Jan Jirovský a předchozí informaci doplnil: „V současné době právě dobrovolníků máme 276, vyzkoušena z nich je přibližně polovina.“ Poslední možnost pro testování nabídne turnaj série Euro Floorball Tour na přelomu října a listopadu v Praze určený ženám a juniorkám.

Českou florbalovou reprezentaci pak na tiskové konferenci zastupoval jeden z nejzkušenějších – Dan Folta. Ten přiblížil důvody svého návratu do Vítkovic a zhodnotil také dosavadní program národního celku. Svěřenci trenéra Zdeňka Skružného mají letos za sebou turnaj Euro Floorball Tour ve Švýcarsku a dva příprávné duely v Itálii. Už v závěru tohoto týdne Česko absolvuje turnajovou prověrku v Estonsku.