MS 2008

Úterý, 16 září 2008 Tisk E-mail
Cepek zamířil do elitního klubu
Kapitán české mužské reprezentace, Radim Cepek, dosáhl ve své kariéře dalšího milníku. Poté co se před mnoha lety stal prvním Čechem, který hrál ve švédské Elitserien, získal o tomto víkendu další prvenství. Tentokrát se stal prvním hráčem v české historii, který nastoupil ke stému utkání za národní tým.

Svůj jubilejní start Cepek na turnaji Talinn Cup doplnil brankou a celkově ve třech utkáních proti Lotyšsku, Estonsku a Finsku nasbíral tři branky a tři asistence. Celkově tak v jeho mezinárodních statistikách figuruje 101 startů, 60 gólů a 54 asistencí. Do klubu „stovkařů“ ze světových hráčů momentálně patří ještě Finové Mika Kohonen a Jari-Pekka Lehtonen a Švýcaři Thomas Engel a Mark Wolf. 

Dvaatřicetiletý Radim Cepek hraje florbal od jeho českých začátků a patří mu ocenění florbalista roku z let 2001-2004. V reprezentaci se objevil už na prvním evropském šampionátu v roce 1994 a od té doby patří k jejím základním stavebním kamenem. Pokud se mu podaří probojovat do nominace na prosincové MS, pak bude jediným hráčem na světě, který nastoupí na všech evropských a světových šampionátech, které se doposud konaly.