Organizace

Úterý, 28 říjen 2008 Tisk E-mail
Na MS 2008 se již akreditovalo přes 100 novinářů
Již více než 100 novinářů z dvanácti států podalo v první vlně svou žádost o novinářskou akreditaci na světový šampionát florbalistů v prosinci 2008 v České republice. Přestože do startu WFC 2008 v Ostravě a Praze ještě pár týdnů zbývá, uzávěrka novinářských akreditací se naopak výrazně blíží a to i přesto, že původní termín 15.10. organizátoři prodloužili o jeden měsíc!

Většina z dosud více než sta žádostí o novinářskou akreditaci je zatím podle očekávání z České republiky, zástupci médií se však na prosincový světový šampionát už ozvali i z dalších 11 zemí! Své novináře by tak v Ostravě a Praze mělo na WFC 2008 určitě mít Polsko, Švýcarsko, Německo, Slovensko, Srbsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Švédsko, Lotyšsko a Rusko. Do uzávěrky novinářských akreditací však určitě zájemců ještě hodně přibude, organizátoři jich včetně televizních pracovníků nakonec očekávají téměř až dvě stovky!

Zájemcům o akreditaci, kteří ještě svou žádost nezaslali, tedy znovu připomínáme, že na oficiálních internetových stránkách 7. MS florbalistů 2008 v České republice www.wfc2008.cz je spuštěn akreditační on-line formulář. Po jeho úspěšném vyplnění obdrží každý ze žadatelů automaticky potvrzují email o tom, že jeho žádost byla přijata, ale sama o sobě ještě nezaručuje získání novinářské akreditace na WFC 2008. Každá žádost totiž ještě projde schvalovacím procesem Organizačního štábu MS 2008 a teprve poté budou žadatelé informováni, zda novinářskou akreditaci na WFC 2008 získali či nikoliv.

Žadatelé si v akreditačním formuláři mohou vybrat rovněž z nabídky oficiálních novinářských hotelů v Ostravě i v Praze. Obě ubytovací místa leží nedaleko od hlavních hracích hal MS 2008 - ostravské ČEZ arény a pražské 02 areny, jsou plně vybavena internetovým připojením a každý hrací den bude navíc pro novináře dvakrát denně organizována bezplatná doprava z hotelu do haly (před prvním zápasem dne) a nazpět (po závěrečném zápase denního programu).

Ve stejném on-line akreditačním formuláři na WFC 2008 mohou zájemci z řad novinářů rovněž využít další nabídky organizátorů ohledně zajištění přesunu z Ostravy po skončení základní části šampionátu, do Prahy, kde celé MS 2008 vyvrcholí víkendovými boji o medaile a konečná umístění. Čtvrteční přesun 11.12. 2008 na trase dlouhé 350 km bude akreditovaným novinářům zajištěn za zvýhodněnou částku 350,- Kč (15 euro).