MS 2008

Pátek, 31 říjen 2008 Tisk E-mail
Jelínek: Jedu si hlavně pro zkušenosti
Svůj první ostrý start v senoirské reprezentaci si během nadcházejícího turnaje EFT odbude talentovaný obránce Vítkovic Jan Jelínek. Juniorský vicemistr bude mít ve Finsku možnost potkat se s těmi nejlepšími. ČR se na turnaji střetne s Finskem,  Švýcarskem a Švédskem.

Jaký je to pro tebe pocit být v mužské reprezentaci?
Jsem hodně zvědavý. Mužskou repre beru jako velkou zkušenost, navíc na turnaji EFT.

Jak se na turnaj těšíš?
Upřímně - hodně moc. Ale jak říkám, jedu si hlavně pro zkušenosti, budu se samozřejmě snažit předvést maximum a jestli to bude na mezinárodní úroveň stačit, to se uvidí.

Je nějaký hráč v konkurenčních týmech, proti kterému si chceš zahrát?
Že bych měl přímo někoho vyhlídnutého, to určitě ne. Ale našimi soupeři budou nejlepší výběry světa, takže třeba spíš po turnaji budu říkat, že s tím nebo oním bych se raději nepotkal (smích).

S kým jsi byl ve dvojici během soustředění v Liberci a jak se vám dařilo?
V obraně jsem hrál s Tomášem Trnavským a myslím, že jsme si docela vyhověli. Na to, že jsme se do té doby vůbec neznali a hráli spolu poprvé, tak to snad nebylo tak zlé.

Jaký je podle tebe hlavní rozdíl mezi juniorským a seniorským výběrem?
Těch rozdílů je hodně. Například juniorská reprezentace se tvoří vlastně najednou a směřuje pouze k jedné vrcholové akci, zatímco mužská se tvoří dlouhodobě. A na hřišti je těch rozdílů víc, je daleko jednodušší udělat chybu, člověk například poleví jenom na zlomek sekundy a už se mu to vymstí.

Víš o nějakém uvítacím rituálu, který budeš muset podstoupit?
To se nechám překvapit... Ale obávám se, že něco ano.