MS 2008

Čtvrtek, 20 listopad 2008 Tisk E-mail
Maratón 2008 odstartuje akci Florbal na kolech
Nejen podporou domácího prosincového světového šampionátu florbalistů, ale také startovním výstřelem dlouhodobé charitativní akce "Florbal na kolech" bude nadcházející maratón "2008 minut florbalu", který proběhne od pátku 21. do soboty 22.11. v areálu Hamr Braník. Zatímco přímí účastnící maratónu položí základ finančního příspěvku pro Českou federaci florbalu vozíčkářů částkou 2008 haléřů za každý vstřelený gól, od soboty 22. listopadu bude moci na vozíčkářské florbalové konto přispět každý zájemce jednoduchou formou DMS.

Projekt "Florbal na kolech", jehož cílem je podpora handicapovaných sportovců, realizace sportovní činnosti, pronájem sportovních hal a nákup sportovních vozíků, bude oficiálně spuštěn právě v sobotu 22.11. 2008 a potrvá přesně tři roky až do 22.11. 2011. Kdykoliv v tomto období bude tedy možné jednoduchou formou přispět na vozíčkářské florbalové konto a celá kampaň se naplno rozjede právě v období ostře sledovaného světového šampionátu florbalistů v Ostravě a v Praze. Dosud tajeným bonbónkem této očekávané sportovní akce totiž bude první oficiální mezistátní zápas vozíčkářských florbalových reprezentací Česka a Švédska, který se odehraje během jedné z přestávek finálového utkání MS 2008 v neděli 14. prosince v pražské 02 areně!

Hlavním cílem charitativní akce během nadcházejícího MS florbalistů 2008 bude získat co nejvíce finančních prostředků na zakoupení speciálních sportovních vozíků, na kterých mohou handicapovaní nadšenci mnohem lépe hrát svůj oblíbený sport. Cena jednoho takového speciálu je 35.000,- Kč a florbalová výzva pro nadcházející "mistrovské" týdny tedy stojí jasně - dokážeme společně "vybavit" novou "výstrojí" alespoň jednu kompletní pětku nebo dokonce i kompletní tým...?

Aktuální stav finančních příspěvků bude průběžně zveřejňován, bude tedy možné neustále vědět, kolik vozíků už se případně může objednávat! Základ položí účastníci nadcházejícího maratonu "2008 minut florbalu", kteří na konto přispějí částkou 2008 haléřů za každý vstřelený gól, od prvních nočních minut soboty 22. listopadu pak vyzýváme všechny zájemce o pomoc vozíčkářům k připojení se k akci "Florbal na kolech" zasláním jednoduché dárcovské sms ve tvaru "DMS  NAKOLECH" na číslo "87777". Cena jedné dárcovské sms je 30,- Kč, z toho plných 27,- Kč dostanou právě florbalisté na kolech!

Tak co, vážení florbaloví přátelé, rozjedeme společně "Florbal na kolech"?