MS 2008

Neděle, 23 listopad 2008 Tisk E-mail
MS pod hudební taktovkou Jana P. Muchowa
Důležitou součástí každé velké sportovní či kulturní akce je i její hudební složka. V případě mistrovství světa se jedná především o znělky a jingly provázející hráče i diváky v celém jeho průběhu. Pro český šampionát si organizátoři vybrali renomovaného hudebníka a frontmana kapely Ecstasy of Saint Theresa, Jana P. Muchowa, který se ujal jejich složení a nahráni.

Jaké všechny znělky jste pro MS 2008 připravoval?
Skládal a nahrával jsem znělky pro zahajovací ceremoniál šampionátu, zahájení každého utkání, jingle při vstřelení branky, vyloučení a nástup týmů po skončení každého utkání. Ze skladby pro slavnostní zahájení vznikla i kratší 30vteřinová verze pro propagační účely – rozhlasové spoty k šampionátu.

Jak dlouho vám vše trvalo?
Mezi prvním kontaktem s organizátory a  odevzdáním hudby uplynul zhruba měsíc. V prvním kole jsem vypracoval demosnímky, které byly někdy více a někdy méně upraveny podle připomínek.

Máte osobně vztah je sportu?
Ano. Sám jsem závodně v dětství hrával fotbal (dlouho) a hokej (krátce). Navíc jsem většinu času mezi školou a tréninky trávil na parkovišti s hokejkou v ruce, kde jsme s tenisákem hráli vlastně takový pseudo florbal. Amatérsky stále sportuji,  dělám hlavně fotbal.

A hrál jste někdy florbal? Jak vás to bavilo?
Hrál a bavilo mě to moc. Ale bohužel mám trochu zničená záda od kytar, takže není úplně ideální sport.

Chodíte na sport jako fanoušek?
Ano, chodím. Nejčastěji na fotbal.

Přijdete se podívat na mistrovství světa?
Samozřejmě, velmi rád.