MS 2008

Neděle, 30 listopad 2008 Tisk E-mail
Reprezentanti v Teplicích pocítili zvýšený tlak před MS
Zda úspěšně zhodnotí náročnou dvouletou přípravu na prosincové MS 2008, poznají čeští florbaloví reprezentanti až za pár dní v Ostravě. Pár týdnů před vstupním utkáním proti Rusku už ale na vlastní kůži pociťují, že před domácím publikem budou opravdu pod tlakem médií i sportovní veřejnosti.

Důkazem obrovského nárůstu mediálního zájmu o nadcházející MS bylo i závěrečné soustředění české reprezentace v Teplicích. Do čtyřdenního programu naplánoval realizační tým už předem tři termíny pro setkání s novináři, nebývalý zájem ale nakonec vedl i k rozšíření původně plánované časové kapacity. Hned na úvodní fotografování českého týmu před prvním teplickým tréninkem dorazilo několik fotografů i novinařů, rovněž páteční odpolední otevřený trénink se odehrál za početné asistence médií. Již předtím došlo odpoledne v místní jídelně k předem neplánované mediální hodince rozhovorů s většinou členů týmu, když do Teplic dorazila skupina zástupců nejčtenějších českých periodik.

Sobotní otevřený trénink, který se odehrál v nedalekých Lovosicích, sledoval nejen štáb České televize, ale především početná skupinka místní florbalové mládeže, která vytvořila tréninkovému zápasu výbornou atmosféru a na závěr došlo i na společné focení reprezentantů s malými talenty a samozřejmě autogramiádu. Několik novinářů dorazilo i na úplný závěr celého soustředění, po němž se sice reprezentanti společně sejdou až ve čtvrtek v Ostravě, celý příští týden však po skupinkách zamíří do dalších zpravodajských i publicistických relací v televizi i rozhlase - například na ČT, Nova, TV Óčko, Český rozhlas, Frekvence 1 a pořad s olympijským vítězem Alešem Valentou.

Kromě toho několik z nich dokončuje i natáčení speciálních upoutávek pro přímé přenosy z MS v České televizi a zástupci týmu se představí i na dvou závěrečných tiskových konferencích před začátkem MS, které se konají v obou hracích městech - v úterý 2.12. v Praze a ve čtvrtek 4.12. v Ostravě.