MS 2008

Pondělí, 01 prosinec 2008 Tisk E-mail
Koh: Doufám, že budeme hrát florbal, co bude diváky bavit
Kelvin Koh patří k nejzkušenějším hráčům reprezentace Singapuru, ktreý by rád zavšil svoji mnohaletou kariéru úspěšným vystoupením na turnaji.

Na kolika mistrovstvích světa jsi hrál?
Ne na tolika, jen na čtyřech. Hrál jsem na prvním MS v roce 1996 ve Švédsku, 1998 v České republice, 2002 v Helsinkách a 2004 v Curychu. Zúčastnil jsem se také mistrovství světa žen v Rize 2001, v Bernu 2003 a v Singapuru 2005. Samozřejmě ne jako hráč, ale jako člen realizačního týmu.

Co už jsi s reprezentací zažil?
Jako jeden z těch, kdo florbal v Singapuru zakládali, jsem měl to štěstí i příležitost, učit se od mnoha průkopníků tohoto sportu. Ti měli různé sportovní návyky, třeba z pozemního hokeje apod. S národním týmem jsem se od roku 1996 účastnil čtyř světových šampionátů mužů a pěti asijsko-pacifických her. Letošní mistrovství pravděpodobně uzavře moji kariéru.

Na kterou příčku by chtěl váš tým dosáhnout v konečném pořadí?
Na první, pochopitelně (smích)! Viděno realisticky, chtěli bychom vylepšit naše umístění z předcházejícího turnaje a pár týmů porazit. Jsme zpátky a chceme uspět. Domnívám se, že naše předcházející výkony neukázaly, jaký potenciál dřímá v našich hráčích a chtěl bych to změnit. 

Kdo bude vaším nejtěžším soupeřem?
Nelze podcenit nikdy nikoho. Zdá se, že máme poměrně dost těžkou skupinu, kde narazíme na Německo – účastníka A divize – a Slovinsko, což jsou dva aspiranti na titul. Dál se střetneme s Rakouskem a Velkou Británií, se kterými jsme v minulosti také prohráli. Řekl bych, že to je opravdu těžká skupina.


Musíte se finančně podílet na účasti vašeho týmu na mistrovství světa?
Ano, hráči si musí zaplatit téměř polovinu nákladů na cestu a ubytování. Také jídlo si budou platit sami. Je to dost drahé cestovat z Asie do Evropy, hlavně když většina z nás jsou studenti.

Jaká je tvoje úloha v týmu?
Jsem obránce a myslím, že mojí úlohou je podělit se se spoluhráči o zkušenosti, co mám. Na nedávno konaných hrách APAC v Perthu a v roce 2007 jsem byl také kapitánem.

Co od turnaje očekáváš?
Doufám, bude zorganizovaný stejně dobře jako ten předchozí. Mimo to bych se rád pobavil a užil si chladné počasí.

Proč by měli čeští fanoušci v publiku fandit právě vám?
No, nerad bych nařizoval, komu mají čeští fanoušci přát a komu ne. Ale vím, že hra týmů s defenzivní taktikou může být docela nudná. Proto doufám, že my budeme hrát pěkný ofenzivní florbal, který bude diváky bavit.