MS 2008

Středa, 03 prosinec 2008 Tisk E-mail
Por: Zopakovat finále bude složité
Maďarský hráč András Por se na šampionát moc těší. Chtěl by, aby jeho tým zopakoval skvělý výsledek ze Švédska 2006 a znovu postoupil do finále divize B. Dobře však ví, že to bude velmi složité.

Na kolika mistrovstvích světa jsi hrál?
Na třech. V Helsinkách, Curychu a v Praze.

Na kterou příčku by chtěl váš tým dosáhnout v konečném pořadí?
Na posledním šampionátu jsme došli do finále. Pochopitelně, že bychom tohle skvělé umístění chtěli zopakovat, ale viděno realisticky, máme na postup do semifinále. I ostatní se snaží, zlepšují a o některých našich soupeřích ve skupině navíc vůbec nic nevíme.

Kolikrát jste se sešli na soustředění či přátelské zápasy?
Hráči žijící v Maďarsku mají obvykle šest až osm soustředění za rok. Krajánci se k nim přidávají asi tak třikrát až čtyřikrát ročně.

Jaké jsou silné stránky vašeho týmu?
Je to touha a odhodlání dobře reprezentovat a žádný zápas nevypustit. Pro hráče je opravdu velkou ctí, když může oblékat národní dres.

Co od turnaje očekáváš?
Obhájit výsledek z předchozího MS bude velmi složité. Těšíme se na příjemnou atmosféru na každém utkání a doufáme, že si na svou stranu získáme mnoho fanoušků z Česka i z vlastních řad.

V týmu, za který hraješ ligu, s tebou působí jeden spoluhráč z reprezentace a také jeden soupeř. Špičkujete se nějak?
Jasně, že se spolu občas o mistrovství světa bavíme, ale většinou nás spíš zajímá náš vlastní ligový tým. Na šampionátu si,kromě vzájemného zápasu, budeme fandit a držet palce.