MS 2008

Čtvrtek, 04 prosinec 2008 Tisk E-mail
Kronberg: Máme zálusk na nejlepší pětku
Forward Ketil Kronberg přibližuje cíle a touhy norského týmu. Ten by rád dosáhl na umístěn mezi prvními pěti účastníky.

MS ve florbalu se blíží. Těšíš se na něj?
Na MS ve florbalu se opravdu těším. Reprezentovat Norsko a mít možnost se poměřit s ostatními zeměmi je vždy otázkou velké cti.

Co od turnaje očekáváš?
Očekávám dobře zorganizovaný šampionát v jedněch z nejhezčích evropských měst a snad i úspěšný turnaj pro náš tým.

Z pohledu norského týmu bylo MS 2006 docela zvláštní. Dokázali jste remizovat se Švýcarskem, ale prohráli jste se Švédskem a Dánskem. To váš tým odsoudilo jen k zápasu o konečné 7. místo, přestože vaše očekávání byla daleko větší. Pamatuješ si to ještě? Jste připraveni na odvetu?
Turnajem v roce 2006 se Norsko rozhodně chlubit nemůže. Měli jsme dosáhnout minimálně na páté místo. Pokud budeme letos hrát na hranici našich možností, mohli bychom se dostat do semifinále.

Jaké jsou vaše cíle pro toto MS – tvé osobní a celého týmu?
Máme zálusk na nejlepší pětku. Snažíme se zaměřit na umístění do pátého místa. Semifinále by pro nás bylo skvělým bonusem. A co se týká mě, mým jediným cílem je pomoci týmu všemi možnými prostředky splnit naši misi.

S jakým konečným umístěním budete spokojení?
Všeobecně vzato s umístěním do pátého místa.

Jaké jsou dle tvého názoru silné stránky vašeho mužstva? Myslíš si, že tým za těch dva a půl roku od předchozího MS 2006 vyrostl?
Věřím, že máme tentokrát daleko lepší tým. Jednou z našich zbraní je určitě naše soupiska, ve které se mísí zralé zkušenosti (Raymond Evensen, Willy Fauskanger) s dravým mládím (Thomas Staete, Ole Mossin). Všichni tito hráči mají vynikající individuální schopnosti. Jméno Runar Snelligen v tuto chvíli nikomu nemusí nic říkat, ale slibuji, že po turnaji si jej budete pamatovat.

Která mužstva, se kterými se setkáte, budou vaším největším soupeřem?
Finsko, Švýcarsko a Estonsko.

Proč by měli čeští fanoušci sledovat vaše zápasy? Co jim můžete nabídnout?
Doufejme, že dobrý ofenzivní florbal a zcela určitě nejhezčí státní hymnu na MS („Ja, vi elsker dette landet“).