MS 2008

Čtvrtek, 04 prosinec 2008 Tisk E-mail
Herbst: Půjdeme zápas od zápasu

Joshua Herbst žije a hraje florbal ve Švýcarsku. Do České republiky ale přijíždí reprezentovat úplně jiný stát, Nizozemí.

Na kolika mistrovstvích světa jsi hrál?
Ve Švýcarsku v roce  2004, ve Švédsku v roce 2006 a teď v České republice.

Co už jsi s reprezentací zažil?
Do reprezentačního výběru patřím už šest let. A je to skvělé. Za těch několik let se pár věcí změnilo. Letos poprvé se dostali do národního týmu kluci, kteří s hokejkou začínali jako malí. Doufám, že o to samé bude co nejdřív bojovat více a více mladých talentů.

Na kterou příčku by chtěl váš tým dosáhnout v konečném pořadí?
Nedali jsme si za cíl konkrétní umístění, půjdeme zápas od zápasu. Když porovnám tým z roku 2006 a ten současný, proběhlo v něm mnoho změn. Pár starých mazáků bylo nahrazeno novými tvářemi a teď se uvidí, jak zvládneme tlak, který na nás na mistrovství bude vyvíjen.

Kolikrát jste se sešli na společný trénink?
Hráči působící v holandské lize se scházeli pravidelně co dva měsíce. Krajánci ze Švýcarska se  přidali na závěrečném soustředění.

Jaké jsou silné stránky vašeho týmu?
Máme vyrovnaný kádr, v němž někteří už mají zkušenosti z předcházejících velkých turnajů a mají vítězného ducha. Chceme se prezentovat nesmlouvavou obranou a nápaditým útokem.

Co od turnaje očekáváš?
Těším se na skvělé zážitky, povedené zápasy a zužitkování šance,která se nám nabízí. A také se samozřejmě těším na zápasy před českým publikem v Ostravě a v Praze.

V ligovém týmu s tebou hrají dva soupeři z B divize. Špičkujete se navzájem nějak?
Ani ne. Ale máme nevyrovnané účty: Prohráli jsme s nimi zápas o třetí místo na šampionátu v roce 2004 v Curychu. Teď nastal čas na odplatu. Ale i tak samozřejmě přeju Andrási Porovi a Tamási Willimu skvělý týden!