MS 2008

Pátek, 05 prosinec 2008 Tisk E-mail
Brus: Bylo by krásné dosáhnout na medaili
Talentovaný český obránce Pavel Brus byl jedním z objevů MS 2006. Během uplynulých dvou let se podíval i do finské nejvyšší soutěže a v české extralize patří mezi nejlepší. O svou účast na domácím MS musel bojovat až do samotného závěru.

MS začíná ítra, jsi nervózní?
Máš pravdu, ty dlouhé dva roky od posledního MS utekly jako voda a nechybí mnoho. Nedá se mluvit o nervozitě, spíše o takovém tom napětí a očekávání. Už jsem si u sebe zvykl, že čím méně to řeším, tím lépe pro mě. Těším se, mám chuť a to je hlavní.

Do nominace ses dostal na poslední chvíli. Věřil jsi, že se ti poštěstí zahrát si na domácím šampionátu?
Samozřejmě, že jsem doufal, ale nejen to, snažil jsme se i hodně na sobě pracovat a jsem rád, že se mi osud odvděčil tím, že jsem byl vybrán. Ted už je ale fáze vybírání za mnou a teď je zde fáze prosazení se a dostání ze sebe toho nejlepšího.

Máš za sebou závěrečné soustředění. Jak moc se lišilo od toho předcházejícího v roce 2006?
Abych řekl pravdu, nevěděl jsem, co mám od posledního soustředění čekat., když jsem slyšel, co bychom měli dělat. O to více jsem si ho pak doslova užil. Team building byl skvělý, celá akce byla dobře zorganizovaná a co je hlavní, myslím, že to hodně pomohlo. A zda se lišilo od toho posledního, určitě. Jak nasazením, medializací, tak i skvělým programem a organizací.

Co očekáváš od MS?
Toho, co očekávám, je hodně, ale jak jsem už řekl, když hodně plánuju a řeším něco, tak mi to více ublíží. Chci žít přítomností a naprosto se ponořit do všeho, co bude, ale ne se v tom utopit!

Na co bys pozval fanoušky do Ostravy a Prahy?
Jediné, co bych chtěl vzkázat fanouškům je, že zápasy budou sice v televizi, ale pro tým bude skutečnou podporou to, když přijdou do haly a budou hodně slyšet!!

S jakým výsledkem budeš spokojen?
Normálně bych asi řekl, že když budeme hrát dobrý florbal a vyrovnaně se světovou špičkou, a že z toho budeme mít dobrý pocit, tak to bude super. Ovšem my chceme a bylo by krásné dosáhnout na medaili z domácího MS.