MS 2008

Pátek, 05 prosinec 2008 Tisk E-mail
Antener: Chci ukázat, co ve mně je
Je novou střeleckou hvězdou švýcarské soutěže aspoléhá na něj i národní tým. Emanuel Antener přijíždí na MS poprvé a je plný očekávání.

Jsi spokojen s přípravou švýcarského týmu na MS?
Během tří tréninkových kempů se nám podařilo postavit takový „malý domek“. V posledních několika dnech před začátkem turnaje jej musíme pořádně „vybavit“, aby byl kompletní. Těch pár dnů budeme určitě potřebovat.

S jakými cíli do České republiky letíte?
Určitě chceme získat medaili. Za dva týdny uvidíme, z jakého kovu by mohla být. Osobně si myslím, že kromě švýcarského týmu jsou letos nejsilnější Finové. Tedy alespoň na papíře. Zápasy se Švédskem ale mohou ukázat, že se mýlím…

V jedenadvaceti letech jsi nejmladším hráčem v týmu. Přesto se očekává, že budeš střílet branky. Dokážeš se s takovým tlakem vyrovnat?
Jediný tlak, který cítím, je ten, který si na sebe vytvářím sám. Chci ukázat, co ve mně je – a branky jsou jen jednou z částí. Očekávám od sebe hodně, ale nenazýval bych to tlakem.

Ale hrát před 15 000 diváky – všichni doufáme, že se podaří O2 Arénu naplnit – musí být něco zvláštního, nemám pravdu?
Popravdě, nikdy jsem před takovým publikem nehrál. Ale slyšel jsem, že vyřazovací boje budou výjimečné. Finále Švýcarského poháru jsem hrál před 3 000 diváky. S ohledem na tuto zkušenost můžu říct: nezáleží na tom, jestli jde o kvalifikační utkání nebo finále poháru, jestli mě z druhé řady v publiku pozoruje krásná slečna nebo trenér národního týmu – napětí cítím vždy stejné. Chci ze sebe vždy dostat to nejlepší, abych se sebou mohl být spokojený.

Máš od celého turnaje nějaká zvláštní očekávání?
Myslím si, že skutečný turnaj začne až od semifinálového víkendu. Tohle budou zápasy, které si diváci budou pamatovat. Samozřejmě doufám, že se tato část víkendu bude týkat i našeho týmu – a také Čechů, kvůli atmosféře v aréně. V základní části v Ostravě očekávám nejvíce diváků především na večerních zápasech. Kdyby čeští fanoušci v sobotu ráno nevstali a nepřišli se podívat v 11:00 na náš zápas s Estonskem, naštvaný bych na ně nebyl…