MS 2008

Pátek, 05 prosinec 2008 Tisk E-mail
Pospíšil: Pro Ostravu je čest hostit mistrovství světa
Mistrovství světa se podle předem vytipovaného scénáře České florbalové unie na domácí půdě koná ve dvou největších florbalových centrech – v Ostravě a v Praze. Obě pořadatelská města si vzala šampionát za svůj a udělala mnoho, pro jeho zdárnou přípravu i průběh. V Ostravě, kde již zítra celý ostře sledovaný sportovní svátek vypukne, organizační skupinu vedl a na přípravách se velkou měrou podílel pan Lubomír Pospíšil, náměstek primátora.

Prozraďte mi, jaká byla vaše první reakce, když se florbalisté začali ucházet o možnost uspořádat v Ostravě světový šampionát?
První zájem ze strany České florbalové unie vzešel zhruba před rokem a půl a město Ostrava jej přijalo velmi kladně. Florbal je v regionu velmi silný sport. Jsou tu dva špičkové kluby v nejvyšší soutěži mužů a zároveň je velice populární mezi mládeží. Když se celá spolupráce dojednala, okamžitě jsme postavili tým, který se intenzivně vrhnul do příprav.

Jakou pro organizátory skýtalo výhodu zapojit vás přímo?
Víte, když člověk pořádá velkou akci, je kolem toho spousta funkcionářů, kteří si naplánují, co a jak udělají. Ale musejí mít někoho, kdo zná prostředí, ve kterém se budou pohybovat. My svoje prostředí známe, a tak jsme mnoho věcí rozpracovali na místní poměry. Každý člen naší skupiny měl svůj malý tým a s ním dával dohromady různé detaily. Spojili jsme se s policií, která posílí dohled, s dopravním podnikem, který poskytne autobusy na svážení dětí ze škol a tak dále.

Jaká se vám spolupracovalo s organizátory za pořádající ČFbU?
Florbal se svým projektem přišel po mistrovství světa kadetů v atletice, který pořádal velmi profesionální tým, v němž  jsem měl i pár svých přátel, a tak jsem si říkal, že laťka je pro ostatní nastavena velmi vysoko. Ale spolupráce s florbalisty byla také skvělá.

Co byste pár hodin před startem českému MS popřál?
Přál bych si, aby kromě fantastické podívané a zážitku ze hry, mělo mistrovství širší dopad. Aby se podnítil zájem mládeže a aby Ostrava ukázala, že patří mezi velká centra, kam akce podobného formátu patří.

Na závěr, tipnul byste si výsledek českého týmu?
Byl bych rád, kdybychom byli bronzoví, a trochu spokojenější, když by se povedlo stříbro.