MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Odpočítávání skončilo, akce roku začíná
Mistrovství světa je tady. Od posledního šampionátu jsme na setkání nejlepších hráčů planety čekali dva a půl roku. Teď jsou zase všichni na jediném místě, aby světu ukázali, jak vypadá florbal v nejatraktivnějším balení. Velkolepé akci předcházela na místě rušná atmosféra.

Čez Arena
Foto: Vít Zemčík
Poslední dny se nesly v duchu příjezdů a posledních příprav. Každou chvilku zvonil někomu telefon, z vysílaček se ozývaly pokyny hlavních organizátorů, po hale pobíhali dobrovolníci a u akreditací se na chvíli vytvořila dlouhá fronta.

Některé týmy zamířily do Ostravy s předstihem, zhruba třetina dorazila den před startem turnaje. Už v pátek otestovala mužstva palubovku v hokejové ČEZ Aréně.

Speciální florbalový povrch, na kterém se budou zápasy hrát, pokládala v hale desetičlenná parta v noci ze čtvrtka na pátek a jeho příprava trvala do čtyř do rána. „Větší počet lidí by to ani nezrychlil. Je to pečlivá práce,“ vysvětlil Tomáš Rambousek, který měl noční přípravu hřiště na starosti.

Asi dvacet zvědavců přilákal v pátek odpolední trénink Švédska. Z tribuny pozoroval švédský týmsoupeře také lotyšský tým. Obhájci světového primátu nacvičovali přesilové hry.

„Už jsem trochu unavený. Dneska jsme trénovali dvakrát, tak se těším na hotel na trošku klidu. Možná si ale ještě s klukama zahrajeme ping-pong,“ usmíval se švédský útočník Alexander Bodén.


„Hala vypadá perfektně,“ chválil ČEZ Arénu zadák Tre Kronor Peter Fischerström, který vycházel z haly s magnetofonem v ruce. „Rozhodně nemám muziku v týmu na starosti. Kazeťák ale zůstal v šatně na mě. Příště to musím dát někomu mladšímu,“ zamračil se naoko Fischerstöm.

Po Švédsku se začali rozcvičovat čeští hráči. Na hřišti mezi nimi panovala uvolněná atmosféra. Hlavně při úvodním protažení, které probíhalo formou klasické hry na honěnou.

Poslední trénink v ČEZ Aréně skončil v devět hodin večer. Třináct hodin před prvním buly šampionátu. Čekání na akci roku definitivně skončilo.