MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Překvapení bylo blízko, ale odvrátily jej švýcarské přesilovky.
Diváci viděli hned v prvním utkání mistrovství světa skvělé dramatické utkání plné zvratů. Favorizované Švýcarsko proti nadšeně bojujícím Estonců muselo vynaložit mnoho sil, ale nakonec se přeci jen radovalo z prvního vítězství na mistrovství světa. Od začátku utkání bavil diváky vtipnými přihrávkami Roger Gerber, k velkému výkonu se naopak rozchytal brankář Jarkko Saastamoinen. Estonci brzy vedli 2:0, ale svůj náskok ztratili ještě do konce první třetiny. Především druhá branka byla poměrně laciná. Švýcaři trestali zbytečné estonské chyby. Uprostřed utkání jim soupeř daroval špatným střídáním již v oslabení přesilovku pět na tři. Švýcaři ji využili, v pokračující přesilovce pět na čtyři ale Thomsson z brejku vyrovnal! Strhující pasáž zakončil Cadish, ještě v téže přesilovce se trefil téměř ze stejného místa a poslal opět svůj tým do vedení. Druhá třetina ale skončila, stejně jako ta první, nerozhodně 2:2. Postaral se o to povedeným volejem Thomssona.

Na začátku poslední části hry měli Švýcaři výhodu trestného střílení, ale kapitán Matthias Hoffbauer jej nezahrál příliš dobře. Hráči helvétského kříže šli ale znovu do vedení brankou Stuckiho. Zápas zvratů pokračoval a Estonci po chvíli opět senzačně vedli. Favorit se ale vzepjal v přesilových hrách. Dvě početní výhody bezpečně využil, kdežto Estonci podobou šancí pohrdli. I když Kristian Talme trefil tyčku. O chvíli později ji trefil opět jeho bratr Henrik! Tři vteřiny před koncem mohl vyrovnat opět Henrik Talme, ale trefil pouze břevno Gerberovy branky.

První překvapení utkání bylo blíže, než by se zdálo. Estonci podali výborný výkon, ale nevyvarovali se školáckých chyb a vyloučení, které zkušení Švýcaři dokázali s přehledem potrestat. Třikrát stálo při brankáři Gerberovi štěstí, estonské střely se odrazily třikrát od konstrukce jeho branky.