MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Polsko splnilo roli favorita a porazilo rozdílem třídy Nizozemí
I přes slabší výkon ve druhé třetině dokázali polští hráči porazit své nizozemské soupeře o deset branek a úspěšně tak vykročili za svým cílem hrát finále B-divize MS.

Image
Svou roli favorita Polsko potvrzovalo již během úvodní třetiny, kdy svým soupeřům téměř nepůjčili balónek a diktovali tempo hry. Hráči Nizozemí pouze důsledně bránili a čekali na své šance v rychlých protiútocích. Ty dokázali zužitkovat především ve druhé části, kdy polští hráči mírně slevili ze svého nasazení a vyrobili několik chyb v obranné části. Prosazovala se především útočná dvojice Adrian Mom a Rob Labruyere.

Závěr utkání ale patřil znovu Polákům, kteří postupně navyšovali skóre až na závěrečných 14:4. Splnili tak nejen svou roli jednoho z favoritů na postup do A-skupiny mistrovství světa, ale svým budoucím soupeřům ukázali i velmi pěkné týmové pojetí hry, kdy se na výsledku podílí všichni hráči rovným dílem.