MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Mikulski: Cítili jsme se jako doma
Poláci ve svém úvodním zápasu proti Nizozemsku nezaváhali a své soupeře přehráli vysoko 14:4. Výraznou osobností utkání byl polský kapitán  Matijas Mikulski, který  po celou dobu své spoluhráče hecoval a tlačil k co nejlepšímu výsledku.

„V první třetině jsme cítili, že jsme lepším týmem. Díky vstřeleným pěti brankám jsme získali pocit, že to pro nás bude snadné utkání a polevili jsme v nasazení. Toho ale dokázali Nizozemci náležitě využít. Naštěstí jsme se ve třetí třetině dokázali vrátit ke své hře a tím rozhodli celé utkání,“ okomentoval drobný výpadek ve druhé třetině hráč švédské Storvrety.

„Máme velmi dobře poskládaný tým. Sice ještě nemáme finalizováno složení jednotlivých řad, ale všichni si  dokážeme vzájemně vyhovět. Je důležité, že se v utkání dokázalo prosadit více hráčů a naše hra nespoléhala jen na jednotlivcích. Soupeř tak nemůže soustředit svou obrannou hru na jednoho či dva hráče, ale musí rovnoměrně pokrývat celý tým,“ odhalil jednu z možných předností kapitán Polska.

Po celou dobu domácí celek tlačila početná skupinka fanoušků, kterým hráči po utkání poděkovali za jejich povzbuzování: „Fanoušci byli výborní a velmi jim děkuji. Je pro nás výhodou, že je nedaleko od Ostravy několik větších polských měst, ze kterých mohou fanoušci dorazit a podpořit nás v našich výkonech.“