MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Diváci hnali domácí tým k vítězství
Zápas mezi týmem Ruska a České republiky začal v pomalém a nervózním tempu. Češi měli míček na hokejkách, ale nedokázali se dostat do větších šancí. Vážnější příležitost se naskytla v šesté minutě a Rusové museli zasahovat faulem. K exekuci trestného střílení se postavil kapitán českého výběru Cepek, ale neproměnil.

Image
Následná přesilovka už ale nezůstala nevyužita, stejně jako druhá, kterou Češi v první třetině měli. V obou případech si body rozdělili Folta s Kožušníkem, každý si připsal jeden gól a jednu asistenci. Ani Rusko nebylo bezzubé, ale Rytych žádnou střelu za svá záda nepropustil

Snížení přišlo až ve druhé minutě druhé třetiny, když standardku trikem využil Druzhininskiy. Na české straně se dnes dařilo zejména první pětici, která přidala další dvě branky. A u obou byl znovu Kožušník.

Poslední třetinu načala tyčka ze strany Ruska, po které následoval rychlý protiútok a další gól českého týmu. Ten postupně přidal ještě tři branky a završil skóre vysokou výhrou 8:1.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Pavel Kožušník a ruský gólman Sergey Pronyakov.