MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Mom: Nemůžu být spokojený
Nizozemí sice své první utkání na mistrovství světa prohrálo, v útoku ale Polsku velmi často zatápěla dvojice vytáhlých útočníků. Jedním z nich je Adrian Mom, který ke dvěma vstřeleným brankám přidal i jednu asistenci.

“Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře a když jsme po první třetině prohrávali o pět branek, vypadalo to s námi zle. Do druhé části jsme však zlepšili obrannou hru, vice zahustili střed hřiště a dokázali využít několik rychlých protiútoků,” zhodnotil zlepšený výkon svého týmu ve druhé třetině.

Společně s kapitánem Robem Labruyerem vytvořili velmi nebezpečnou dvojici, která byla u všech branek Nizozemí. “S Robem hrajeme poměrně dlouho a jsme myslím dobře sehraní. Sice jsme se dokázali v utkání prosadit, na druhou stranu zůstalo mnoho našich šancí nevyužito. Se svým výkonem proto nemohu být spokojen,” sebekriticky zhodnotil svůj výkon v utkání.

Nizozemsko však po prvním prohraném utkání zcela jistě neskládá zbraně a rádo by předvádělo pěkný florbal s cílem udržet se v B-divizi mistrovství světa.