MS 2008

Sobota, 06 prosinec 2008 Tisk E-mail
Odveta se Norům podařila
Na minulém mistrovství světa Dánové překvapivě porazili Nory 5:3 a odsoudili je k boji o sedmé místo. Dnes si však Norové připravili odplatu, Raymond Evensen ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu a z dalšího tlaku trefil Kronberg tyč odkryté branky.

ImagePo hrubém zákroku dánské obrany bylo nařízeno trestné střílení, toho se ujal Runar Snellingen a nádherným freestylovým kouskem nedal Frylandovi šanci. V krátké chvíli poté, vstřelil svojí první branku ostrostřelec Fauskanger a svoji druhou branku vsítil Evensen. Norové byli na koni a nemusel je mrzet ani neuznaný gól z dalšího trestného střílení, rozhodčí správně viděli míč v pohybu vzad. Fauskanger do konce třetiny stihl další dvě branky a před třetí třetinou šli hráči do šaten za stavu 6:0. Ve třetí třetině zlepšili Dánové útočnou fázi a snížili na konečných 7:3. Norsko si přes mírné polevení v závěru připsalo skvělý vstup do turnaje. Jejich hra se divákům musela líbit a  touha Norska po medaili nemusí být pouze snem.