MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Ruská obrana nakonec proti Lotyšsku neodolala
Oba týmy vstoupili do zápasu s pevnými obranami, ale ta ruská měla od začátku mnohem více práce. Rusko přestálo lotyšské šance ze začátku zápasu a netrefená prázdná branka mohla Raitumse mrzet již v páté minutě, kdy proměnil brejkovou příležitost Taldonov.     Freimanis vyrovnal ze standardní situace, kdy míč po teči zapadl za Pronyakova.

Image
Druhou třetinu začali Lotyši tlakem a Rusko se muselo spoléhat pouze na brejky. Festival netrefených branek a zblokovaných střel pokračoval i v druhé třetině. Ani přesilová hra v polovině zápasu nepřinesla Lotyšsku klid. Tlak Lotyši stupňovali a odraženou střelu od obránců Raitums zavěsil do branky. Rusko mělo ve druhé třetině jen minimum šancí, jedna z nich přišla tři minuty před koncem třetiny ze standardy u levého mantinelu. Křižnou přihrávku vymyslel Druzhininskiy a Taldonov napálil míč do šibenice lotyšské branky.

Na začátku třetí třetiny se dostali Rusové k brejku, Uglanov nevolil přihrávku, ale vystřelil a propálil Lotyšského gólmana. Rusko vedlo, bylo blízko úspěchu a Lotyšsko pokračovalo v tlaku. Dvě branky Lotyšska z devětačtyřicáté minuty však zápas rozhodly. Rajeckis a ihned poté Lisovskis, brankami během necelých třiceti vteřin, zajistili vítězství pro Lotyšsko. Už ani přesilová hra z konce zápasu žádnou změnu nepřinesla, Rusko nemělo již sílu překonat výborně připravený tým Lotyšska. Poté co oba soupeři 2x vedli, byl nakonec úspěšnější tým Lotyšska, porazil Rusko 4:3.