MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Němci rozhodli dobrou první třetinou
"Národní derby" Rakousko - Německo skončilo jasným vítězstvím Němců 6:1. Němci začali skvěle a již ve třetí minutě vyšla parádní kombinace prvního útoku Gahlert-Mucha-Mucha, kterou zakončoval do prázdné branky po asistenci svého dvojčete Manuela Dominic Mucha Jedinou branku vstřelili Rakušané z trestného střílení, ale to už Bale pouze snižoval, protože se o chvíli předtím trefil parádně kapitán Gahlert.

Image
Vzápětí měli Rakušané přesilovku a možnost vrátit se plnohodnotně do zápasu. Tu ale nevyužili a naopak do konce první třetiny ještě dvakrát inkasovali. Na začátku druhé třetiny utekli Němci dalšími dvěmi brankami na 6:1. Při chuti byl především Andreas Gahlert, který vystřihl několik parádních střel tahem a šestou brankou Německa ve 25.minutě již kompletoval hattrick. Pak ale tempo zápasu opadlo, začalo se spíše bojovat a hrát přehnaně tvrdě. Respekt si ale švýcarští rozhodčí sjednat dokázali a utkání si jim nevymklo. Na trestnou lavici do konce utkání poslali ještě 7 hráčů. Výsledkem 6:1 nakonec zápas i skončil.

Rakušané promarnili jedinou možnost se vrátit do zápasu nevyužitou přesilovkou v první třetině. Německo pak nasypalo do rakouské branky další čtyři branky a ve 25.minutě tak prakticky utkání skončilo výsledkem 6:1