MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Finové drama nepřipustili
Finský celek si svou premiéru odbyl až druhý den šampionátu a za soupeře jim byl ambiciózní tým Estonska. Ten včera notně potrápil Švýcary a do dnešního utkání nastupoval v roli černého koně. Zázrak se ale tentokráte nekonal a Finové o své výhře v podstatě rozhodli již během první třetiny.

Image
V estonské brance se překvapivě neobjevil hrdina včerejšího dne Jarkko Saastamoinen, nýbrž jeho kolega Veiko Raudsepp, který se měl hned od úvodního hvizdu co ohánět. Stejná obranná taktika, jakou se včera Estonci prezentovali proti Švýcarům totiž tentokráte úspěch neslavila.

Finové, očividně na tento zápas dobře připraveni, drželi míček většinu času na svých hokejkách a sebemenší chybu svých soupeřů trestali. Navíc velmi dobře bránili a obávané protiútoky estonských rychlíků likvidovali již v jejich zárodku.

O své povinné výhře tak rozhodli v podstatě již v úvodní části, v níž se dostali do čtyřbrankového vedení. Vidět byl především obránce Jouni Vehkaoja, který si připsal hned dvě branky. A když ve třetí třetině přidali finští hráči další tři branky, mohli se po závěrečné siréně radovat z vítězství 7:0.