MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Trenér Skružný: Bylo to fantastické
Češi v ostře sledovaném zápase proti Švédům sice podlehli, ale za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. Ostatně, stejně to vidí i trenér Švédské reprezentace, Kent Göransson: „Porazit Čechy bylo nesmírně obtížné.“

Image
Foto: Pavel Lebeda
Jak prozradil Zdeněk Skružný, hlavní kouč švédského týmu není z těch, kdo by soupeřům mazal med kolem pusy a o to víc si pochvaly svého kolegy cení. Český tým může těšit i vyjádření hráče Frederika Djurlinga, který přiznal, že byl překvapen přesnými brejky svých soupeřů.

I přes to všechno ale zůstávají čeští reprezentanti na zemi: „Stojím si za tím, že pro nás tohle utkání nebylo zas tak důležité,“ dodal Skružný. Dle jeho slov bude vše záležet na utkání s Lotyšskem, které je na řadě v úterý. Do té doby čeká celý tým den volna, v rámci kterého se bude analyzovat dnešní zápas a dojde také na setkání s rodinami, aby se hráči mohli odreagovat. Vyřešit by se měla i otázka zranění Pavla Bruse, kterému jeden ze švédských hráčů přišlápl koleno: „Vypadalo to opravdu ošklivě, ale Pavel může chodit, po zápase dokonce lehce vyklusával a na žádnou bolest si nestěžuje,“ řekl český trenér.

Společně se svým svěřencem, Milanem Fridrichem, se pak oba shodli na tom, že dnešní zápas byl naprosto fantastický ze strany diváků: „Je to odlišné od extraligy, navíc se nám dařilo nedělat chyby, bylo to prostě skvělé,“ dodal Fridrich s úsměvem ve tváři. Na zápas se Švédskem zřejmě dlouho nezapomene.

Fotografie naleznete ve fotogalerii...