MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Švédsko si udrželo svou neporazitelnost
Švédský tým málem přišel o svou historickou neporazitelnost na mistrovství světa. Domácí tým Česka se dokázal nad obhájci světového primátu dostat dvakrát do vedení. Soubor Tre Kronor ale nakonec utkání otočil a zvítězil 5:4.

Image
Po dvou třetinách vedl český tým zásluhou trefy Lukáše Nesměráka 3:2. Seveřané ale hned po přestávce obrátili během necelých dvou minut skóre utkání. Nejprve se prosadil před brankářem Kafkou švédský kapitán Jihde. Po něm úspěšně zakončil přečíslení Calebsson.
„Ve třetí části se nám podařilo trošku zvýšit tempo naší hry a to nakonec stačilo,“ uvedl po zápase trenér švédského výběru Kent Göransson.

Česku se ještě podařilo vyrovnat, když Skalík zamířil pod břevno Sjögrenovy svatyně. Vítězná trefa však padla z hole švédského dlouhána Djurlinga, který stanovil skóre na konečných 5:4.
„Dvě branky zkraje třetí části dodaly Švédům sebevědomí. Už jsem ale říkal, že Švédsko dokážeme porazit tak jednou ze sta zápasů. Doufám, že tenhle měl pořadové číslo devětadevadesát,“ prohlásil český gólman Tomáš Kafka.

Během zápasu padl rekord v návštěvnosti na mistrovství světa. Bouřlivou kulisu vytvořilo celkem 8914 diváků.

„Nic takového jsem v životě nezažil. Atmosféra byla naprosto úžasná,“ dodal švédský obránce Mattias Samuelsson.