MS 2008

Neděle, 07 prosinec 2008 Tisk E-mail
Japonsko rozhodlo ve druhé třetině
Zápas divize B mezi týmy Nizozemí a Japonska začali aktivněji Japonci, ale podle známého pravidla „nedáš, dostaneš“ první inkasovali. Skóroval kapitán Rob Labruyere. Soupeř vyrovnal v šesté minutě, když se z krásného výběhu trefil přesně Kenichi Ogawa. Japonsko bylo herně i fyzicky lepší. Nizozemí naopak kupilo hodně nepřesností v kombinaci a nemoho se dostat k zakončení. O osudu střetnutí nakonec rozhodla druhá třetina. V ní sice Nizozemí dokázalo rychlým gólem už ve třinácté vteřině snížit, ale potom se čtyřikrát rozhoupala jejich branková síťka. Japonci se trefili třikrát během devadesáti vteřin – po nevyužitém nájezdu skórovali v přesilové hře, po další kombinaci z dálky přesně zakončil Daisuke Watabe. Předposlední branku třetiny pak přidal v signalizovaném odloženém vyloučení Tatsuro Tatjima.

Poslední dvacetiminutovka už příliš pohledných akcí nenabídla. Nejvýraznějšími momenty bylo snížení Nizozemí na konečných 3:8 a vyloučení Japonců za špatné střídání.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jan Hubacher z Nizozemí a Kenichi Ogawa z Japonska.