MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Neproměněné šance stály Itálii zápas
O bouřlivou kulisu utkání se postaralo přibližně tisíc školou povinných diváků, kteří nadšeně povzbuzovali italské hráče.  Úvod utkáni však patřil Lotyšsku, od první minuty tlačili Italy, kterým nezbylo než se spolehnout na svoje nebezpečné brejky.

Image
Blinds dvěma přesnými trefami otevřel brankový účet zápasu a hala čekala jendoznačné vítězství Lotyšska. Divoké povzbuzování jakoby vybláznilo Lotyše a ti nebyli trpěliví při svém tlaku, ztráceli míče a Italové šli asi třikrát sami na lotyšského brankaře Krumse. Ten však všechny náročné situace vyřešil na jedničku. Italové, jako by v bouřlivé atmosféře nenašli klid na zakončení a pálili jeden brejk za druhým. Neuspěl ani Fabio Mutti, nejlepší hráč  tohoto zápasu na italské straně. Před koncem třetiny zvýšil na 3:0 Rajeckis.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, hrál se rychlý florbal nahoru-dolů a přišlo několik vyloučení. V oslabení  skóroval Jansons a na jeho branku reagoval snížením Mutti. Do konce třetiny padly ještě tři branky, dvě z nich patřily Lotyšsku a před třetí třetinou bylo téměř rozhodnuto.

Brankový rozdíl nebyl tak velký, ale sebevědomá hra Lotyšů neumožnila Itálii zápas otočit. Ve třetí třetině vstřelilo Lotyšsko další tři branky a pouze kosmeticky upravil skóre druhou brankou v zápase Mutti. Celkový výsledek zápasu naprosto odpovídá předvedené hře obou týmů, Itálie neproměnila své velké šance a díky tomu nemohla zvítězit.