MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Švédsko bez první formace přehrálo Rusy
Obhájci světového primátu potvrdili v utkání proti Rusku roli velkého favorita. Do zápasu nastoupili bez elitní Jihdeho formace, ale hned od prvního buly se vrhli do útoku a nakonec zvítězili 18:1.

Image
Foto: Štěpán Černý
Na místě pro náhradníky zůstala v souboji s Ruskem celá první pětka Tre Kronor ve složení Quist, Kranberg, Jihde, Djurling, Nilsson.  I bez nich ale dokázali Švédové nastřílet stejný počet branek jako v zápase proti Itálii.

Ve švédské brance nastoupil stejně jako proti Itálii Daniel Ramsin a za jeho záda se trefil jenom  Pavel Semenov, který se prosadil po rychlém protiútoku z přihrávky gólmana Eroshkina. Nejpovedenější ruskou akci předvedl Roman Druzhininskiy. Jeho freestylový trik ale zastavila tyčka švédské svatyně.

Rusko doplatilo na spoustu drobných chyb, které úřadující mistři světa tvrdě trestali a v polovině utkání už vedli nad ruským souborem 10:0. Gólmana Ponomarevna vystřídal po deváté brance Švédů Alexey Eroshkin, který pak inkasoval ještě osmkrát.

Rusko tak po porážce 1:18 zůstává dál bez bodu posledním týmem tabulky skupiny A. Švédsko si pojistilo svou první pozici, na kontě má už šest bodů.