MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Finové potvrdili roli favorita, v zápase přesných přihrávek a tyček Dány porazili 8:2
Finové po hladkém vítězství nad překvapením prvního dne Estonskem porazili dalšího papírově slabšího soupeře, Dánsko. V jejich základní sestavě se neobjevil Kari Koskelainen, nad jehož stavem visí otazník a ani jeden z bratrů Kohonenů. Mikko Kohonen ale později do zápasu naskočil.
Image
Finové začali zhurta a již v první minutě šli do vedení. Kivilehto zatáhl míček a z brankoviště se prosadil Järvinen. Vedení do konce utkání již nepustili. Největší hrozbou pro finského brankáře Naumanena představoval vytáhlý obránce dánského týmu Hafnie Stig Thorsteinsson, který v utkání vstřelil dva pěkné góly. Třetí měl na hokejce při samostatném nájezdu v poslední třetině za již rozhodnutého stavu 2:8, ale nájezd se mu nepovedl.

Finové těžili i z aktivní hry malého velkého muže Punkariho, jehož střely dokázal do sítě hned dvakrát dopravit Hyvärinen. Finové se prosadili i z přesilovky, Järviho milimetrovou přihrávku usměrnil do sítě Kivilehto. Po první třetině svítilo na světelné tabuli ČEZ Arény skóre 5:1. V utkání zvonily hojně i tyče, hráči na ně zacinkali celkem pětkrát. Dánové se naposled vzepjali ve 30.minutě, po snížení Thorsteinssona na 2:6 měli další tři velké šance, ale ty nevyužili. Naopak jejich odpor zlomil dloubákem po pase Kivilehta Järvinen.