MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Thorsteinsson: Zítra musíme dřít víc než dnes
Prohráli jste s Finy. Ti byli jasní favorité zápasu, proto to určitě není tak velká pohroma. V čem za Finy ještě Dánové zaostávají?
Za prvné byli jasně lepší na balónu, při hře s míčkem. Mají rychlejší a zkušenější hráče hrající v lepších ligách a to se musí projevit.

Vstřelil jsi v zápase dvě branky. Mohl jsi dát ještě třetí a docílit tak hattricku. Za již rozhodnutého stavu jsi jel trestné střílení, ale to jsi neproměnil. Čím to?
Moc jsem přemýšlel, jak to udělat. Většinou nájezdy nejezdím, ale kouč mi řekl, že by bylo pěkné, kdybych docílil hattricku, proto jsem jel. Chtěl jsem to dát nahoru doleva, ale dostatečně jsem to nezvedl. Čekal jsem, že se gólman pohne nebo něco udělá, ale on stále seděl na místě a čekal. Málo jsem to zvedl.

Zítra budete hrát proti Estonsku. Pokud se chcete vyhnout zápasu o udržení, budete muset zvítězit. Věříš, že se to podaří?
Samozřejmě, že věřím, jinak bych tu ani nebyl. Ale bude to velmi těžké utkání. Myslím, že to bude jedno z nejvyrovnanějších a nejlepších utkání základních skupin, které ještě zbývají sehrát. My i Estonci nejsme na této úrovni příliš zkušenými týmy. Bude to velmi těžké vyhnout se sestupu, ale samozřejmě věřím v úspěch. Musíme dřít víc než dnes. Estonci mají hodně hráčů se zkušenostmi z finských a švédských lig, ale věřím, že naše touha po vítězství bude větší!