MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Sebevědomí Poláci si poradili i s Japonskem
Polsko se po příjezdu na turnaj netajilo nejvyššími cíli. Dnes jim ale stál v první vážnější soupeř, mladý tým Japonska. A vešekerá očekávání o utkání se naplnila. Velmi rychlý a bojovný duel nakonec vyzněl lépe pro tým Polska, který se radoval z výhry 6:4.

Image
Hned od prvních minut nabralo utkání velmi vysoké tempo. Běhaví Japonci aktivně napadali rozehrávku Polska a po většinu zápasu mu bylo důstojným soupeřem. A když to již vypadalo, že půjdou Poláci do trháku, soupeř dokázal zareagovat a stáhnout skóre na rozdíl jedné branky.

Jenže polští hráči nesložili zbraně a za necelou minutu a půl své vedení opět navýšili. Očekávané drama v poslední desetiminutovce se však nekonalo. Polsko se stáhlo do neprostupné obrany a Japonce téměř k ničemu nepustilo. Poslední špetku naděje pak sebralo Japoncům vyloučení za špatné střídání 30 vteřin před koncem.

I přes to se ale japonští hráči nemusí za svůj výkon stydět. Po většinu utkání dokázali svým soupeřům zdatně sekundovat,  i když nakonec z utkání nebrali ani bod.