MS 2008

Pondělí, 08 prosinec 2008 Tisk E-mail
Norsko převálcovalo Estonsko překvapivě snadno
Celá první třetina nasvědčovala tomu, že uvidíme velice napínavé utkání. Vedení se ujali Norové, ale vzápětí soupeř snížil. Seveřané ale znovu přidali branku a dokonce odskočili na dvoubrankový rozdíl. Estonci opět snížili a byli i blízko vyrovnání, ale Rein Kivi nájezd trestuhodně zahodil.

Image
Ani začátek druhé dvacetiminutovky nenasvědčoval tomu, co přijde. Norové zvýšili a Estonci dotahovali. Potom ale přišel nepochopitelný obrat. Estonsko ztratilo na chvíli koncentraci a soupeř zaznamenal dvě branky. Ve snaze zabránit dalšímu navyšování skóre Estonci přitvrdili hru a série následných vyloučení je stála zápas - v oslabeních třikrát inkasovali.

Posledních dvacet minut jako by se dohrávalo jen z povinnosti. Hrálo se spíše tvrdé než pohledné utkání. Norové pěknými kombinacemi navyšovali gólový stav a estonští hráči působili stále odevzdaněji. Po konečném zahoukání svítilo na ukazateli skóre 5:13.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Henrik Talme a Ketilů Kronberg.