MS 2008

Úterý, 09 prosinec 2008 Tisk E-mail
Ani skvělý výkon v závěru italům k výhře nestačil
Hned první dnešní zápas divize A přinesl velice dramatickou zápletku, obohacenou sérií krásných gólů na obou stranách. Že zápas Ruska s Itálií nakonec skončí remízou 7:7, by ale po první třetině tipnul jen málokdo.

Image
Brankové skóre sice otevřeli Italové už ve druhé minutě, ale poté následovala drtivá série pěti ruských gólů. Největší měrou se za ně zasloužili hráči Semenov, Maslov, Druzhininskiy, kteří si shodně připsali dva body za vstřelenou branku a asistenci.

V italské šatně pak zřejmě nastal uragán, protože do druhého dějství naskočili hráči v modrém polití živou vodou. Hned zkraje třetiny zatlačili své ruské protihráče, ale střely gólem nekončily. Smutným hrdinou se stal Valery Maslov, který vlastním gólem nastartoval Italy, ti přidali vzápětí další branku, a i když přeci jen v závěru znovu inkasovali, mohli mít dobrý pocit z předvedené hry.

V poslední třetině nechtěli Rusové nechat nic náhodě a po brance na 7:3 už i podle slov trenéra Taldonova věřili ve vítězství. Itálie se však nevzdávala a v rozmezí pouhých tří minut stáhla náskok soupeře hlavně díky dvěma gólům Muttiho na rozdíl jediné branky. Když pak 52 vteřin před koncem Pellegrini vyrovnal, zůstaly Rusům jen oči pro pláč.