MS 2008

Úterý, 09 prosinec 2008 Tisk E-mail
Estonsko v důležitém utkání zvítězilo
Estonsko, nováček v A-Divizi předvádí zatím skvělý florbal, i přesto nezažilo na turnaji pocit vítězství. Dánové byli ve stejné situaci a souboj s Estonci mohl hodně napovědět o celkovém umístění.  Dánové si na začátku utkání vytvořili mírný tlak, který zužitkoval střelou z dálky Danielsen. Estonci odpověděli v přesilové hře, Henrik Talme ve velkém brankovišti vykroužil otočku a Pass z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Gaihedeho.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny nejprve Dáni netrefili po křižné nahrávce úplně prázdnou branku a z protiútoku nezasunul Kivi míč za kličkou překonaného brankáře. Lepší zakončení předvedli Estonci minutu poté,kdy se Kristian Talme a Thomsson přesně trefili.  Stav zápasu byl 3:1 a Estonci byli na koni. Ke konci třetiny se opět v obrovské šanci, sám před gólmanem, ocitl Kivi. Jeho kolega z útoku H. Talme, měl také v zakončení velkou smůlu. Z další akce Dánové nastřelili tyč a stav zůstal.

Třetí třetinu otevřel Nielsen přesnou střelou ze standardky.  Další trefu zaznamenali Dánové v přesilovce. Příklepem se na zadní tyč trefil Thorsteinsson  a bylo vyrovnáno. Na tuto branku reagoval K. Talme povedenou trefou po pěkné kombinaci. Další zásah si připsal Raul Kiwi, když Pass nastřelil míč na branku a dokonalou tečí zvýšil na 5:3 pro Estonce. Thomsson orazil tyč a poté z dálky zvýšil Puunberg 6:3. Dánové po chybě obrany Estonců snížili a ujala se i střela z dálky Hansena. Estonci vedli už jen o jedinou branku a snažili se držet míč na půli Dánska. To se jim dařilo velmi dobře a Dánové se dostali do tlaku až v posledních dvou minutách. Úspěšní nebyli a Puunberg pečetil vítězství do prázdné branky. Estonci po velmi atraktivním výkonu zvítězili 7:5.