MS 2008

Úterý, 09 prosinec 2008 Tisk E-mail
Ochozy zaplnili školáci
Během nedělního vystoupení české reprezentace v zápase se Švédy padl divácký rekord v základní skupině, neznamená to ale, že by během týdne zely tribuny prázdnotou.

Naopak, ve všední dny, kdy se na dopolední a poobědové zápasy nepočítá s tak velkou diváckou kulisou, se o atmosféru starají ostravští školáci. V těchto dnech tak speciální autobusy postupně přiváží každý den na utkání od 11 hodin děti od škol přímo k ČEZ Aréně, aby zde mohli zhlédnout některý ze zápasů a zároveň podporou vybraného týmu soutěžili o hodnotné ceny, jako jsou dataprojektory nebo multimediální výukové tabule. Celkově se v ochozech vystřídá přibližně 4800 dětí, ze kterých zástupci ostravského magistrátu vyberou vítěze. Hodnocena je míra fandění a originálnost nápadů ve tvorbě všech potřebných propriet, které patří do každého sportovního hlediště.

Celou akci si všichni pochvalují, nejvíce pak samozřejmě samotní sportovci. Například Italové, kterým se poštěstilo hrát před školáky již dvakrát, otevřeně tvrdí, že takových zápasů zažili jen málo: „Před takovou kulisou jsme hráli dvakrát, možná třikrát,“ pochvaluje si trenér Luca Tomatis a dodává, že se na to moc příjemně zvyká.