MS 2008

Úterý, 09 prosinec 2008 Tisk E-mail
Pětiminutové oslabení zlomilo Nizozemsko
Na pořadu dnešního dne bylo od 16:10 utkání týmů, kterým se ještě nepodařilo zvítězit – Nizozemska a Maďarska. Dlouhou dobu to vypadalo, že mají Nizozemci otěže zápasu pevně v rukou, to by však nesmělo přijít pětiminutové vyloučení Roba Labruyereho, které důkladně zamíchalo kartami.

Image
Úvod zápasu patřil Maďarsku, jemuž se dařilo uzamykat svého soupeře na vlastní polovině a vysílat směrem k brankáři Nizozemska nebezpečné střely. Ta první se ujala až minutu před koncem a ihned jí následovaly dvě další, po jedné do obou branek. Těsně po začátku druhé části se Maďarsku podařilo vsítit již třetí gól, jenže od té doby začalo tahat za kratší konec. Nizozemci začali ve druhé třetině aktivně napadat a Maďarsko prakticky k ničemu zásadnímu nepustili. Odrazilo se to pochopitelně i ve skóre, které po 40. minutách vykazovalo stav 5:3 pro stát Beneluxu.

Všechno by se zřejmě z pohledu Nizozemska podařilo dotáhnout do šťastného konce, ale na konci 49. minuty se nechal za okaté a vpravdě nebezpečné sekání vyloučit zmiňovaný Labruyere. Na posouzení situace jsme se ptali Johana Krusemana, hráče nizozemské reprezentace, který je zároveň mezinárodním rozhodčím IFF: „Abych se přiznal, moc jsem toho během incidentu neviděl, ale domnívám se, že to rozhodčí posoudili správně. Na šampionátu podávají i z mého pohledu velice kvalitní výsledky.“

Nicméně, během pěti minut oslabení se Nizozemsku zboural herní plán, nestačili na útočné výpadu Maďarů a nechali si vyfouknout vítězství přímo před nosem. I přes to, že byl nejlepším hráčem vyhlášen Tamás Váradi, nebezpečněji se jevil Krisztián Nádor, který se svými třemi brankami čitelně podepsal pod konečný výsledek 7:5 pro Maďarsko.