MS 2008

Úterý, 09 prosinec 2008 Tisk E-mail
Skvělý Tönz na vše nestačil
Finové nastoupili v základní sestavě s již uzdraveným tahounem Mika Kohonenem na pozici prvního centra mezi Mikke Kohonenem a Tero Tiituem. Další rekonvalescent Kari Koskelainen do utkání zasáhl až v jeho průběhu.

Od prvních minut u obou týmů dominovaly defenzivy, od prvních minut byla znát důležitost utkání o vítěze skupiny B. Co nezblokovaly obrany, pokryli bezchybní brankáři. A když na jedinou střelu Roger Tönz nedosáhl, zachránila ho po Lehtiho dalekonosné střele levá tyč jeho branky. Finové si přeci jen vypracovali více šancí, což bylo způsobeno i větším procentem držení míčku, ale nikdo z nich síťku za Tönzem nerozvlnil. Výsledkem tedy byla první bezbranková úvodní třetina na letošním mistrovství světa.

V polovině utkání spálil velkou šanci Mika Kohonen a vzápětí svým faulem daroval Švýcarům přesilovku. V té pálil několikrát nebezpečně Antener, Cadish nastřelil Toivoniemiho masku, ale skórem pohnul až ve 36.minutě střelou z krátkého výjezdu Mikko Kohonen. Blízko vyrovnání byl ještě před druhou sirénou Matthias Hofbauer, ale Toivoniemi byl proti.

Pro třetí třetinu se Jussila přesunul na místo obránce a několikrát tvrdě prověřil Tönze. Ve 48.minutě trefil Santu Manner břevno, Hyvärinena a Järviho zázračně vychytal Tönz, ale v 52. již byl proti dorážce Järviho bezmocný. O tři minuty později rozhodl definitivně tvrdou ranou Tiitu. Chvíli před koncem ještě orazítkoval břevno Antener, ale Švýcarům v tomto zápase nebylo přáno vstřetit branku. Naopak do prázdné branky pečetil vítězství Finů Mikko Kohonen.