MS 2008

Středa, 10 prosinec 2008 Tisk E-mail
Svensson: Měli jsme lehčí skupinu
Do utkání proti Lotyšsku nastoupil v první švédské pětce ostrostřelec Magnus Svensson. Nahradil totiž nemocného Nilssona a po boku Jihdeho a Djurlinga zaznamenal hattrick.

„Už jsme takhle hráli častokrát, takže jsem věděl, co mám dělat,“ povídal po utkání Magnus Svensson. „Tenhle útok hraje trochu jiným stylem. Drží dlouho míček a rozvážně si připravuje gólové šance. S Emanuelssonem a Calebssonem jsme přímočařejší,“ mínil Svensson.

Hlavní kouč švédského výběru Göransson zatím nechtěl prozradit, jestli podobnou lajnu znovu nasadí o víkendu do hry. „Ještě to musíme zvážit,“ prohlásil.

„Jsem spíš brejkový hráč. Vyhovují mi rychlé protiútoky. Ale vždycky je zábava to změnit,“ sdělil Svensson.

Švédsko dnešním vítězstvím 12:4 nad Lotyšskem uzavřelo své vystoupení v základní skupině. Ze čtyř zápasů neztratilo jediný bod a do semifinále tak postoupilo z prvního místa.

„Měli jsme to trochu jednodušší. Ve druhé skupině byly silnější týmy,“ řekl Magnus Svensson. „Duely s Itálií a Ruskem byly lehké. Dnes proti Lotyšsku jsme ale museli předvést opravdu dobrý výkon, protože Lotyši se od posledního mistrovství dost zlepšili.“

Magnus Svensson si na letošním šampionátu hodně užívá atmosféru v hale a doufá, že se pražská O2 arena na finále zaplní.

„Bylo by skvělé hrát finále proti Česku. Chtěl bych zažít amosféru takového zápasu na vlastní kůži. Češi mají skvělé publikum. Češti fanoušci jsou větši patrioti než švédští,“ povídal Svensson.

Zároveň Magnus Svensson připustil, že by letos mohlo Švédsko přijít o svůj světový primát. Třeba právě v případném souboji s Českem.

„Česko i Švýcarsko se svými výkony hodně přiblížily nám i Finům, ale doufám že jejich čas přijde, až u národního týmu nebudu,“ dodal Svensson.