MS 2008

Středa, 10 prosinec 2008 Tisk E-mail
Göransson: Snažili jsme se předvést co nejlepší výkon
Švédsko v závěru základní skupiny narazilo na tým Lotyšska a zvítězilo 12:4. Díky tomu postoupilo z první příčky bez ztráty jediného bodu.

„Snažili jsme se podat co nejlepší výkon. Byl to těžký zápas. Lotyši jsou velice dobře fyzicky i takticky připravený tým,“ uvedl lodivod švédského celku Kent Göransson.

Ve švédské sestavě se objevilo několik změn. Na utkání nedorazil útočník Karl-Johan Nilsson, kterého v první formaci nahradil Magnus Svensson. Prvnímu útoku ve složení Jihde-Djurling-Svensson se dařilo, nastřílel devět z dvanácti gólů Švédska.

„Nilsson bude za pár dnů zase zpátky v sestavě. Ještě ale neřeknu, jak bude vypadat složení formací o víkendu,“ sdělil Göransson.

Švédsko v sobotu v semifinále narazí na druhý tým ze skupiny B. Pravděpodobně bude hrát se Švýcarskem, se kterým na minulém mistrovství jenom remizovalo 4:4 a poprvé v historii světových šampionátů ztratilo bod.

„Švýcarsko známe velice dobře. Víme, jak hraje a jak se proti němu připravit. Navíc máme před sebou dva dny volna a můžeme si odpočinout,“ povídal trenér Göransson.

„Mám po zápasech základní skupiny trochu těžké nohy, ale dva dny budou stačit, abych byl v semifinále fit. Jestli proti Švýcarsku nepodáme maximální výkon, prohrajeme,“ doplnil Magnus Svensson.